Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać

Bilans zakażeń koronawirusem nie jest już tak optymistyczny jak wczoraj

9053 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w środę – to o 3484 więcej niż dobę wcześniej. Zmarło 481 osób zakażonych SARS-CoV-2 (117 osób nie miało innych schorzeń, 364 pacjentów miało choroby współistniejące). Najwięcej nowych zakażeń jest na Mazowszu – 1069, w Wielkopolsce – 1014, na Kujawach i Pomorzu – 910, na Śląsku – 818, na Pomorzu – 729, w Zachodniopomorskiem – 700, na Warmii i Mazurach – 626 oraz w Łódzkiem – 567.

Koronawirusa w Polsce potwierdzono już u ponad 1 400 000 osób. Dziś liczba zgonów przekroczyła 32 tysiące. Ponad 309 tysięcy osób zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19. Ostatniej doby spadła liczba zajętych „łóżek COVID-19” oraz liczba wykorzystywanych respiratorów. O ponad 11 tysięcy wzrosła liczba osób objętych kwarantanną.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwa.

Stan na 13 stycznia, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie1708491069376850
Śląskie163878818369737
Wielkopolskie1428821014330565
Małopolskie112751383282035
Kujawsko-Pomorskie95179910184044
Dolnośląskie93687452216626
Pomorskie92043729182632
Łódzkie91713567223943
Zachodniopomorskie71070700122842
Lubelskie70360493202421
Podkarpackie62950235197713
Warmińsko-Mazurskie60509626136119
Opolskie3858717211183
Podlaskie3715033394526
Świętokrzyskie3669813198812
Lubuskie3398724376313

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.