Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Bez zakupów w Lidlu? Miasto podjęło działania…

Wielu mieszkańców zastanawia się, czy Lidl nie zostanie zamknięty. Powód? Planowany drugi etap remontu ulicy Listopadowej na odcinku od Mickiewicza do placu Jana Pawła II. Rozkopana droga z pewnością może uniemożliwić dojazd do marketu. A tak znaczny spadek klientów mógłby być powodem decyzji o zamknięciu Lidla. Miasto myśli nad rozwiązaniem.

Przypomnijmy, że pierwszy etap remontu ul. Listopadowej przebiegał od Mickiewicza do Łęczyckiej. Co do tempa prac, mogłoby być lepiej. Urząd nie ukrywa, że w ramach remontu przyszło się zmierzyć z wieloma niespodziankami. Jedną z nich były drzewa do wycięcia. Magistrat musiał postarać się o pozwolenie na wycinkę drzew, a to trwało.

Drugi etap remontu również może być z problemami. Na jednym z drzew – o czym już pisaliśmy – znalazła się informacja o ptasim gnieździe. Nie jest tajemnicą, że w mieście jest spore grono osób, którym kolejna wycinka drzew się nie podoba.

Jaki jest komentarz urzędu miasta?

„Miasto Ozorków podpisało w czerwcu umowę z wykonawcą wybranym w drodze procedury przetargowej. Nazwa wykonawcy: MK STELLA Konrad Marek, 62-600 Koło. Wykonawca zobligowany został do wykonania w taki sposób czasowej organizacji ruchu oraz prowadzenia robót, aby dojazd do LIDLa był utrzymany. Rozpoczęcie robót uzależnione jest od terminu zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu. W związku z występowaniem na drzewie ptasiego gniazda koniecznym jest uzyskanie zwolnienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi od zakazów w stosunku do dziko występujących zwierząt gatunków chronionych. Miasto wystąpiło o zwolnienie w tym zakresie” – czytamy w informacji.


Te drzewa planowane są do wycięcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.