Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Bestialstwo na plaży! Przywiązany do pala pies nie miał szans na przeżycie! (Uwaga, drastyczne zdjęcie)

Policjanci z poddębickiej komendy poszukują świadków lub osób mających jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia, do którego doszło w Siedlątkowie na plaży Zbiornika Jeziorsko, gdzie nieustalony sprawca przywiązał psa do drewnianego pala wbitego w ziemię i pozostawił na pewną śmierć.

27 kwietnia 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Siedlątków na plaży Zbiornika Jeziorsko, przypadkowy przechodzień ujawnił martwego psa, który był przywiązany do drewnianego pala. Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi, potwierdzając zgłoszenie.  Okoliczności zdarzenia wskazują, iż zwierzę pozbawiono życia w sposób niehumanitarny. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia. Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach zwraca się z prośbą o przekazanie wszelkich informacji dotyczących okoliczności zdarzenia, właściciela psa na numer alarmowy 112 lub 47 845 22 11. Zapewniamy anonimowość.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, takie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia do lat 5.

Pamiętajmy! Pies czy każde inne zwierzę to także istoty żywe. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i informujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.