Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

andrzej duda
Temat główny Warto przeczytać

Będzie II tura wyborów

Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich – wynika z exit poll Ipsos. Frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 62,9 proc.

Andrzej Duda uzyskał najwyższy wynik w I turze wyborów prezydenckich, ale nie zdobył ponad 50 proc. głosów – wynika z sondażu exit poll. W II turze z obecnym prezydentem zmierzy się Rafał Trzaskowski.

Andrzej Duda uzyskał proc. 41,8 głosów – wynika z sondażu exit poll Ipsos. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z poparciem na poziomie 30,4 proc.

Szymon Hołownia uzyskał 13,3 proc. głosów, Krzysztof Bosak – 7,4 proc., Robert Biedroń – 2,9 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 proc.

Frekwencja miała sięgnąć 62,9 proc. – wskazuje Ipsos.

Duda: Wygrywam I turę w sposób absolutnie zdecydowany

Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom rzeczywiście w sposób absolutnie zdecydowany, ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny – powiedział w Łowiczu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego po I turze wyborów.

Podkreślił, że szczegóły poznamy w najbliższych dniach, bo są to wyniki sondażowe.

„Gratuluję również wszystkim moim konkurentem, w tym w szczególności gratuluję panu Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, który prowadzi go do II tury, do tego, że będziemy razem stawali w szranki” – powiedział prezydent.

„Mamy różne wizje z panem Rafałem Trzaskowskim, mamy różne wizje z jego partią, tak samo jak mieliśmy różne wizje w 2015 r.” – dodał

Dziękował wszystkim swoim kontrkandydatom i dodawał, że uczestnictwo w debatach prezydenckich było okazaniem szacunku wyborcom oraz konkurentom w wyborach.

Rafał Trzaskowski komentuje:

– Już niedługo zadecydujecie, czy będziecie mieli silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce, czy będziecie mieli prezydenta, który nawet nie szanuje własnego podpisu – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, komentując swój wynik w wyborach prezydenckich.

Dziękuję Gośce i mojej rodzinie za wytrwałość – powiedział na samym początku Rafał Trzaskowski. Następnie dziękował swoim politycznym sojusznikom. – Zanim podziękuję całej Polsce chciałem najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, chciałem podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom, którzy pokazali charakter. Drodzy państwo, gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska i wszyscy samorządowcy z charakterem i kręgosłupem, gdyby nie senatorowie, byłoby dawno po wyborach. A dzięki nim mamy szanse wygrać te wybory – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.