Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny

Będą oszczędności na basenie. Czy miłośnicy kąpieli mogą liczyć na obniżkę cen biletów?

Termomodernizacja „Wodnika” w efekcie obniży koszty funkcjonowania obiektu. Wielu mieszkańców zadaje pytanie, czy ceny biletów również się zmniejszą.

W połowie marca rozpoczął się montaż stelaży pod panele fotowoltaiczne, które będą zasilać ogrzewanie pływalni „Wodnik”.

Panele układane są na dachu sąsiadującej z basenem Szkoły Podstawowej nr 2, ponieważ dach „Wodnika” jest zbyt mały i ma świetlik dachowy. Przed montażem stelaży dach został pokryty w całości papą. Panele będą montowane w przyszłym tygodniu.

Instalacja fotowoltaiki to II etap termomodernizacji pływalni „Wodnik”. W tamtym roku, w ramach I etapu, wymieniono okna i świetlik.

Inwestycja poprawi warunki korzystania z basenu i ograniczy koszty ogrzewania obiektu. Zadanie jest dofinansowane z funduszy unijnych w ramach kilkuletniego projektu termomodernizacji przedszkoli miejskich i obiektów sportowych w Ozorkowie.

Czy jest szansa na obniżkę cen biletów?

– Raczej nie – mówi Mariusz Lewandowski, dyrektor CSiR „Wodnik” w Ozorkowie. – Termomodernizacja była niezbędna, bo obiekt pochłaniał zbyt duże koszty. Niestety, ceny prądu bardzo wzrosły, a więc de facto po termomodernizacji nasze koszty się zrównoważą. Zresztą, ceny biletów są atrakcyjne…

Od dziś – w związku z kolejnymi obostrzeniami – basen został zamknięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.