Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

600 tysięcy zł na wyburzenie „Handlowca”!

W tym roku gmina zrealizuje inwestycję, która wzbudza spore kontrowersje. Cześć mieszkańców uważa bowiem, że dom handlowy w centrum miasta powinien zostać wyremontowany i pozostać na swoim miejscu. Inni są przekonani, że „Handlowiec” burzy estetykę tego miejsca, a po wyburzeniu starej nieruchomości plac nabierze atrakcyjniejszego wyglądu.

Władze Poddębic przeznaczyły 600 tysięcy zł na rozbiórkę budynku Handlowca wraz z zagospodarowaniem terenu.

– W budżecie na 2021 rok gmina Poddębice zarezerwowała środki na przeprowadzenie prac związanych z wyburzeniem domu handlowego. Przypomnieć należy, że teren, na którym znajduje się Handlowiec jest objęty pełną ochroną konserwatora zabytków. Jego decyzją przeznaczeniem docelowym jest rozbiórka obecnego budynku, który wybitnie dysharmonizuje przestrzeń publiczną placu Kościuszki. Konserwator zakazał modernizacji, przebudowy i rozbudowy domu handlowego. Po jego rozbiórce, gmina zobowiązana jest do przeprowadzenia rekultywacji obszaru i wprowadzenia zieleni urządzonej niskiej przy uwzględnieniu zachowania osi widokowej z ul. Mickiewicza na zabytkowy kościół św. Katarzyny. Ponadto zakazuje się podziału i grodzenia terenu – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Poddębiccy samorządowcy podkreślają, że są różne pomysły na zagospodarowanie tego miejsca. Gmina w przyszłym roku ogłosi konkurs na to zadanie. Ta część miasta ma być jeszcze bardziej estetyczna, nabrać nowego wyglądu i stanowić wizytówkę Poddębic. To wszystko oczywiście w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.