Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Bez kategorii

600 km w 8 dni – zapowiada się niesamowity bieg

biegacz1Do tego biegu były zawodnik MKLA Łęczyca przygotowywał się od ponad 10 lat. 22 lipca 31-latek zamierza wystartować z Warszawy i wciągu 8 dni pokonać ponad 600 km. Metę zaplanował w Kostrzyniu nad Odrą w dniu rozpoczynającego się Przystanku Woodstock. Bartłomiej Zajda chce w ten sposób zachęcić młodzież do uprawiania lekkiej atletyki.
Trasa biegu została podzielona na ok. 75-kilometrowe odcinki i będzie obejmowała miasta takie jak: Łowicz, Ozorków, Łęczyca, Konin, Gniezno, Poznań i Gorzów Wielkopolski.
Idea jest taka, by pokazać i tym samym udowodnić sobie a także społeczeństwu, że jedyną przeszkodą do osiągnięcia sukcesu i to wręcz w każdej dziedzinie jesteśmy my sami – mówi Bartłomiej Zajda. – Bo jeśli jest w nas odwaga do wykonania pierwszego kroku i wytrwania w stawianiu kolejnych, to da się dokonać rzeczy niemożliwych.
Mirosław Andrysiak, były trener biegacza, wierzy w jego sukces.
Dobrze znam Bartka – mówi. – Biegał na 400 m p. płotki. Zawsze był szalony, więc na pewno mu się uda.  O ile wiem, to jeszcze nikt na świecie tego nie zrobił.
31-latka wspomagał będzie na trasie kolega, jadąc za nim samochodem, który ma być też wykorzystywany jako miejsce noclegów.
B. Zajda z Łęczycą związany był nie tylko poprzez klub sportowy. Chodził również do łęczyckiego LO. Obecnie mieszka w Warszawie. Jednak – jak nam powiedział – z ogromnym sentymentem wspomina Łęczycę.
Bieg będzie relacjonowany na kanale You Tube oraz Facebooku – https://www.facebook.com/events/185757361588954/