Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

29. Finał WOŚP

Po raz 29. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło 29. finału brzmi: „Finał z głową”, który skupi się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczne granie z Orkiestrą jest inne, ze względu na trwające obostrzenia, co nie oznacza, że nie będzie możliwości wsparcia.

Dziś w Łęczycy wypatrywać będzie można 34 wolontariuszy, którzy zgłosili się do sztabu przy Urzędzie Miejskim. Będą oni zbierali datki w tradycyjnej formie – do puszek – a napotkać ich będzie można spacerując ulicami Łęczycy.

Sztabowe Puszki Stacjonarne

Rozwiązaniem dla firm, chcącym wesprzeć Orkiestrę są Sztabowe Puszki Stacjonarne. Oznacza to, że w punktach z poniższej listy spotkać można puszkę, do której można wrzucić datek. Sztabowe Puszki Stacjonarne w punktach będą stały do 31 stycznia.

Punkty Sztabowych Puszek:

  • Przedszkole Nr 1 – ul. Zachodnia 17
  • Black Horse Emil Woźniak – ul. Ozorkowska 4/10
  • GERO Łęczyca – ul. Ozorkowskie Przedmieście 29
  • PHU Zuzanna – ul. Ozorkowska 15/3
  • Fabryka Piękna – ul. Pl. T. Kościuszki 9
  • Ranczo Relax – Leszcze 92
  • Stylówka XXL – Kaliska 8a

Sztab i wolontariusze WOŚP z Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie gotowi do grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

110 wolontariuszy z puszkami WOŚP wyruszyło na ulice Ozorkowa, by zbierać pieniądze na leczenie najmłodszych. Sztab Orkiestry, jak co roku, tworzy kadra Młodzieżowego Domu Kultury.

Kontakt do sztabu: tel. 730 302 310, email.: mdkozorkow@poczta.onet.pl, fb:

Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie, siedziba sztabu, wyjątkowo w tym roku, w SP2, ul. Lotnicza 1.

Wspierać WOŚP można też w Internecie przez eSkarbonki lub licytacje. Wśród przedmiotów i gadżetów wystawionych przez ozorkowski sztab wylicytować można m.in. pamiątkową koszulkę przekazaną przez burmistrza Jacka Sochę, płytę „Pierwsza kolekcja bajek i wierszy Dorośli Dzieciom 2021”, obraz wykonany przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, oryginalną koszulkę Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej z podpisami Michała Bąkiewicza i ozorkowianina kadrowicza Mateusza Nowaka oraz wiele innych przedmiotów oraz gadżetów WOŚP wystawionych na https://allegro.pl/uzytkownik/puma119_2006…

Dziś w południe ozorkowskie Morsy wejdą do Zalewu Miejskiego i będą „morsować” na rzecz WOŚP.

Rok temu, podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, padł rekord, jeśli chodzi o kwotę zebrana na rzecz Orkiestry. Ozorkowianie przekazali na leczenie dzieci prawie 70 tys. zł, a dokładnie 69 tys. 314 zł 82 gr., czyli o 11 tys. zł więcej niż w 2019 r. Jak będzie w 2021 r., podczas wyjątkowego Finału WOŚP? Czy uda się pobić rekord? Dowiemy się już za kilka dni.