Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat łęczycki Warto przeczytać Łęczyca

18 litrów krwi oddano na pl. Kościuszki w Łęczycy

Chęć niesienia pomocy na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy zgromadziła 51 krwiodawców. Policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak” oraz mieszkańcy Łęczycy byli razem dla wspólnego celu – pomoc dla potrzebujących. Nie zabrakło uczniów szkół średnich, którzy dodatkowo poznali specyfikę służby w policji, a profilaktyczne porady przed zbliżającymi się wakacjami były kierowane do wszystkich.

Dziś mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi od godziny 8 zaparkował na placu Tadeusza Kościuszki. Była to kolejna zbiórka organizowana przez policjantów i przedstawicieli klubu HDK PCK „Strażak” z Łęczycy w ramach Światowego Dnia Krwiodawcy. Do ekipy organizatorów mógł dołączyć każdy, dzieląc się tym bezcennym darem przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, zdyscyplinowani krwiodawcy stosując się do zaleceń pracowników RCKiK w Łodzi cierpliwie czekali na swoją kolej. Przez 4 godziny do ambulansu zgłosiło się 51 krwiodawców a po weryfikacji krew pobrano od 41. Łącznie zebrano ponad 18 litrów krwi, które zasilą bank RCKiK w Łodzi. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło stoiska łęczyckich funkcjonariuszy, którzy przed zbliżającymi się wakacjami informowali jak sprawić, aby były one bezpieczne. Dodatkowo, zachęcając do wstąpienia w szeregi policji, omówili poszczególne etapy rekrutacji, jakie kryteria muszą spełniać przyszli kandydaci oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć.

Miłym akcentem towarzyszącym akcji była wizyta starosty Janusza Mielczarka, który podziękował krwiodawcą za pomoc a policjantom za propagowanie krwiodawstwa wśród mieszkańców powiatu łęczyckiego.